Stavby - domy, chaty aj.

Stavět dům můžete svépomocí nebo na klíč. Každý způsob má své výhody.

Svépomocí  je samozřejmě levnější, pro vás však také nejpracnější. Vše od financování, vyřizování stavebního povolení, plánování stavby, nákupu materiálu, stavby samotné, kolaudace, atd. si budete muset vyřídit sami. Jedná se nejen o velmi časově, ale především i fyzicky náročnou záležitost. Stavba domu svépomocí trvá většinou mnohem déle než stavba domu na klíč. Dokážete si představit to, že po práci nastoupíte na stavbu a do večera budete stavět svůj rodinný dům? Stejně tak každý víkend a veškerý váš volný čas musíte věnovat výstavbě.

Kompletně dodavatelsky realizovaná stavba má několik nesporných výhod. Zejména je provedena odborně. Doba výstavby je optimálně minimalizovaná, což je pochopitelně v zájmu obou stran.
V tomto případě však máte možnost ovlivnit, jak bude váš dům vypadat, jak chcete, aby byl uvnitř uspořádán, i si kontrolovat kvalitu stavby. Můžete si zaplatit  vlastní nezávislý dozor. Co se projektu týká, můžete zvolit buď projekt typový, nebo projekt individuální. Rozdíl těchto variant spočívá nejen v době nutné pro přípravu projektu, v ceně, ale i v tom, jak bude váš rodinný dům ve finále vypadat. Chcete-li totiž projekt typový, volíte z již předem připravených variant rodinných domů. U projektů individuálních si můžete vymyslet dům vlastní a projektant vám na něj vytvoří stavební projekt. Cena výstavby na klíč vyjde dráze než v případě, že byste si postavili dům svépomocí. Na druhou stranu jste však ušetření všech stavebních starostí.
Při stavbě rodinného domu na klíč  je nutné uvědomit si jednu známou pravdu:
Neexistuje bohužel možnost postavit mimořádně levný dům s mimořádně kvalitní firmou.

Jestliže jste se rozhodli pro dům na klíč, tak neváhejte a kontaktujte nás, čas i starosti ušetříte a dům bude podle vašich představ.

Činnosti firmy


Zelená úsporám

zelena-usporam